Na rynku wynajmu powierzchni biurowych pojawił się nowy gracz – rentry.me

Na rynku wynajmu powierzchni biurowych pojawił się nowy gracz – rentry.me 

Rentry.me jest nowoczesną i nowatorską platformą, która zajmuje się pośrednictwem w wynajmie powierzchni biurowych na bardzo przyjaznych zasadach.  Grupą docelową są firmy, które aktualnie, posiadają nadwyżkę przestrzeni biurowej, a związane są długoletnimi, „nierozwiązywalnymi” umowami najmu. Z drugiej strony znajdują się podmioty biznesowe, mające potrzebę posiadania, profesjonalnie zorganizowanego miejsca wspólnej pracy dla swoich zespołów wedle elastycznych i transparentnych zasad; z opcją łatwego „wyjścia” i bez długoterminowych zobowiązań. Przy poświęcaniu na to zadanie tak mało czasu jak to możliwe. Takim rozwiązaniem jest właśnie – rentry.me

Robert Bukowski, Prezes firmy, która wprowadza platfromę Rentry.me na polski rynek powiedział – Czas covidu jest bardzo trudny dla nas wszystkich. Zeszły rok przyspieszył zmiany na rynku nieruchomości. Dużo firm przeszło na zdalną pracę. Wiele, kiedyś tętniących życiem biur, stoi puste. Z ewidentną stratą finansową dla dotychczasowych najemców. Będziemy się starali zbudować pozycję uznanego pośrednika, który szybko, tanio i skutecznie, kojarzy wynajmujących i najemców.

Nowa rzeczywistość wymaga elastycznych rozwiązań. Przejście w tryb pracy zdalnej, „social distancing”, ograniczenie aktywności biznesowej są czynnikami zmieniającymi rynek wynajmu biur. To trendy wymuszające nowe myślenie o funkcjonowaniu tej branży.

Eksperci są zgodni – powrotu do biur w starym rozumieniu nie będzie.  Dominować będzie praca hybrydowa, z dużym elementami pracy zdalnej. Oznacza to, że właściciele firm będą potrzebowali spersonalizowanych ofert, które są bardzo precyzyjnie sformatowane i dostosowane do bieżących potrzeb biznesowych i czasów w jakich się wszyscy znaleźliśmy.

Kolejnym wymagalnym elementem wspomagającym proces wynajmu powierzchni biurowych będą nowoczesne narzędzia technologiczne, które swoją funkcjonalnością, odpowiedzą na współczesne zapotrzebowanie. Rentry.me posiada i zarządza taką platformą.

Trend elastycznych biur narodził się w USA już wiele lat temu, a ostatnio nabrał dodatkowej prędkości. Ponad 50% dostępnych na amerykańskim rynku powierzchni powstało na przestrzeni ostatnich trzech lat. Elastyczne przestrzenie to segment rynku nieruchomości komercyjnych, który opiera się na krótszych, w porównaniu do tradycyjnego najmu, terminach obowiązywania dzierżawy. Przed pandemią, przestrzeń elastyczna kojarzyła się przeważnie z coworkingiem, oferującym współdzielone biurka. Jednakże termin ten jest znacznie szerszy i obejmuje także biura serwisowane z oddzielnymi pokojami oraz stanowiące mix rozwiązań – tzw. przestrzenie hybrydowe.

Jeszcze w ubiegłym roku wskazywano, że do 2027 r. globalny rynek flexi biur osiągnie około 111,68 miliarda USD, ze średnią roczną stopą wzrostu na wysokości niewiele ponad 17 proc. W raporcie firmy JLL z 2019 roku, biura elastyczne okrzyknięto jednym z najważniejszych trendów na rynku nieruchomości. Londyn, Amsterdam i Paryż stanowiły połowę całej powierzchni elastycznej spośród 20 największych rynków regionu EMEA, a Warszawa została uznana liderem tego rodzaju rozwiązań na rynku najmu w Europie.

W konsekwencji wybuchu pandemii elastyczne przestrzenie oraz elastyczne umowy najmu wyznaczą nowe kierunki rozwoju dla całego rynku nieruchomości komercyjnych i to znacznie szybciej niż wcześniej przewidywano.

Jedną z form najmu krótkoterminowego jest także podnajem. W tym przypadku umowa najmu jest podpisywana pomiędzy wynajmującym a najemcą, a nie właścicielem. 

W niepewnych czasach firmy muszą dostosować swoje zasoby do rzeczywistych potrzeb i optymalizować koszty. Podnajem umożliwia z jednej strony wynajmującym komercjalizację nadwyżki przestrzeni biurowej, z drugiej oferuje najemcy biuro w atrakcyjnej cenie, bez długoterminowych zobowiązań, z możliwością wprowadzenia od zaraz. 

Dzięki podnajmowi dostępne stają się lokalizacje, o które przed wybuchem pandemii trzeba było ustawiać się w kolejce. Według oficjalnych statystyk Warszawa oferuje obecnie najwięcej biur do podnajmu (32,6 tys. m kw.), z czego prawie 40 proc. w budynkach klasy A w Śródmieściu. Poza stolicą najwięcej powierzchni w podnajmie można znaleźć we Wrocławiu (ok. 19 tys. m kw.), Krakowie (ponad 12 tys. m kw.), Łodzi (ponad 8 tys. m kw.) i Katowicach (ponad 7,5 tys. m kw.). Należy jednak pamiętać, że znaczna część przestrzeni, która potencjalnie jest dostępna do podnajmu pozostaje póki co “ukryta”. Dopiero w najbliższych miesiącach ujawniać się będzie istotnie większa skala dostępności takich biur. 

W niepewnych czasach to elastyczność będzie kształtować rynek wynajmu powierzchni biurowych. Przekonują się o tym zarówno firmy, które muszą dopasować swoją działalność do zachodzących zmian, ale także organizacje, które zblokowane długoterminowymi umowami najmu, szukają sposobu na ograniczenie kosztów swojej działalności. 

Nowa rzeczywistość, w której praca hybrydowa i dystans społeczny są standardem, wymaga całkowitej zmiany dotychczasowych praktyk biznesowych. Cieszące się w ubiegłych latach ogromną popularnością designerskie biura, w okresie cięcia kosztów oraz ograniczania budżetów, okazują się zbytecznym luksusem. Rynek będzie podążał w kierunku elastycznych powierzchni i umów, dostępnych dla najemców w łatwy i wsparty technologiami sposób. Wydaje się, że rentry.me jest szybką i praktyczną odpowiedzią na zmieniające się czasy.

Rentry.me rozpoczyna współpracę z Hanami Communications

Z początkiem marca 2020 portal https://rentry.me/ rozpoczyna współpracę z Hanami Communications.

Rentry.me jest nowoczesną i nowatorską platformą, która zajmuje się pośrednictwem w wynajmie powierzchni biurowych na bardzo przyjaznych zasadach.  Grupą docelową są te firmy, które posiadają aktualną nadwyżkę przestrzeni biurowej, a związane są długoletnimi umowami najmu. Te bardzo często trudno rozwiązać. Po drugiej stronie są ci którzy, potrzebują szybko, tanio i bezpiecznie, wynająć zagospodarowaną przestrzeń biurową dla swoich współpracowników. Na określony czas, wedle transparentnych i elastycznych zasad. Z opcją łatwego „wyjścia” i bez długoterminowych zobowiązań. Oferowanie wolnej powierzchni jak również proces wynajmu, odbywa się online.

Robert Bukowski, Prezes firmy, która wprowadza platfromę Rentry.me na polski rynek powiedział – Czas covidu jest bardzo trudny dla nas wszystkich. Zeszły rok przyspieszył zmiany na rynku nieruchomości. Dużo firm przeszło na zdalną pracę. Wiele, kiedyś tętniących życiem biur, stoi puste. Z ewidentną stratą finansową dla dotychczasowych najemców. Będziemy się starali zbudować pozycję  uznanego  pośrednika, który szybko, tanio i skutecznie, kojarzy wynajmujących i najemców.

Agencja Hanami Communications jest butikiem public relations, prowadzonym przez Jerzego Ciszewskiego, który pracuje w branży public relations od wczesnych lat 90tych. Agencja będzie wspomagała rentry.me w: tworzeniu strategii marketingowej i komunikacyjnej; przygotowywanie stosownych materiałów, egzekucję działań jak również będzie wspomagała klienta w zakresie obsługi w social mediach

Ta Wielkanoc może być bosska! Fermy Woźniak wspierają Fundację One są Bosskie.

Ta Wielkanoc może być bosska! Fermy Woźniak wspierają Fundację One są Bosskie.

“Zmianą bądź, bądź rewolucją” brzmi hasło przewodnie Fundacji One są Bosskie, założonej przez fotografa gwiazd — Sebastiana Skalskiego oraz jego partnera, Michała Kowalskiego. Fermy Woźniak postanowiły stać się ambasadorem tej zmiany i wesprzeć podopieczne fundacji w przygotowaniach do Wielkanocy.

— Kiedy otrzymaliśmy prośbę o wsparcie Fundacji One są Bosskie nie zastanawialiśmy się ani chwili — mówi Barbara Woźniak, pełnomocnik zarządku „Ferm Woźniak” z Ferm Woźniak.

— Jej założyciele ujęli nas swoją odwagą — tym, że pragną nieść pomoc wszystkim potrzebującym kobietom, niezależnie od tego, w jak trudnej sytuacji by się one nie znajdowały — wyjaśnia p. Barbara Woźniak i dodaje, że przekazany przez Fermy Woźniak transport, ponad 16 tysięcy jaj, trafi między innymi, do kobiet przebywających w ośrodkach Monaru.

— To są kobiety, które znajdują się w dramatycznej sytuacji: musiały uciekać z domów, w których panowała przemoc, w których rządził alkohol, gdzie pojawiały się narkotyki. Naszym celem jest pokazać im, że zmiana jest możliwa, a ich życie cały czas znajduje się i będzie się znajdować w ich rękach. Potrzebują tylko odrobiny wsparcia, aby wybić się z tego dołka — tłumaczy Michał Kowalski, który w Fundacji pełni rolę wiceprezesa.

Barbara Woźniak dodaje, że część z ponad tysiąca sztuk jaj przekazanych przez Fermy Woźniak trafi również na wielkanocny stół przygotowany dla podopiecznych Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Środowisko artystyczne nie jest bowiem obce ani założycielom Fundacji, ani kobietom, które aktywnie ją wspierają. Gorącą orędowniczką hasła “One są Bosskie” jest Ewa Błaszczyk. Organizację aktywnie wspiera również znana psycholożka, Katarzyna Miller. W promocję fundacji zaangażowały się również między innymi: Maja Ostaszewska, Alicja Resich-Modlińska czy Teresa Lipowska.

— Wszystkie one wierzą, że w kobietach tkwi ogromna siła i że wszystkie zasługują na piękne, cudowne życie. My również podzielamy tę ideę i chcemy, aby wszystkie panie, bez wyjątku, czuły się piękne, zdrowe, akceptowane — podkreśla Michał Skalski.

Fundacja powstała dopiero niecały rok temu, czego absolutnie nie można się domyślić patrząc na listę inicjatyw, jakie podejmuje. — Akademia Bosskich Polek, organizacja Gali “Piękna 2020”, warsztaty psychologiczne prowadzone przez Katarzynę Miller i fototerapia, którą prowadzi Sebastian — to tylko kilka elementów naszej działalności. Nie zatrzymujemy się, w przyszłości będzie ich jeszcze więcej — zapewnia Michał Kowalski i dodaje: — Wierzymy, że wystarczy zrobić jedną dobrą rzecz, aby dać innym przykład, pokazać, że pomaganie to nic trudnego. Dobro rodzi dobro — podsumowuje.

Barbara Woźniak zgadza się z tym stwierdzeniem w stu procentach:

— Współpraca z Fundacją to już kolejna inicjatywa, którą wspieramy. Angażujemy się w działalność Instytutu“Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, wspieramy również Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religi w Zabrzu. Naszą misję realizujemy więc nie tylko od święta, chociaż nie da się ukryć, że jako producentowi jaj, święta Wielkiej Nocy są jedną z najmilszych nam okazji aby pomagać.

Czy w czasie pandemii koronawirusa powinniśmy jeść inaczej?

Czy mogę zarazić się wirusem jedząc pizzę, dostarczoną przez dostawcę w bluzie z logo popularnej aplikacji? A jedząc jajecznicę, którą zrobię samodzielnie w domu? Czy kura, która zniosła jajka mogła być zarażona koronawirusem? I czy w ten sposób wirus może przenieść się na mnie?

W pierwszych tygodniach pandemii koronawirusa pytań jest więcej niż odpowiedzi. Co oczywiste, zaczynamy zastanawiać się, czy nasz dotychczasowy sposób odżywiania się był wystarczająco “higieniczny” i czy w tej niecodziennej sytuacji powinniśmy zacząć jeść inaczej. Tylko jak?

Z analiz dostępnych obecnie danych wynika jednoznaczna odpowiedź: nie ma potrzeby wprowadzania radykalnych zmian. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka dość istotnych kwestii – i nie chodzi tu tylko o dezynfekowanie rąk oraz mycie warzyw czy owoców przed jedzeniem.

Koronawirus nie przenosi się przez jedzenie

Na początek postawmy jasno sprawę najważniejszą: zgodnie z oświadczeniem Głównego Inspektoratu Weterynarii, nie ma żadnych dowodów na to, że żywność jest źródłem lub jedną z dróg przenoszenia wirusa.

Jak czytamy na stronie GIW, który podaje informacje za Europejskim Urzędem ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), “również dotychczasowe doświadczenia związane z występowaniem koronawirusówwskazują, że przenoszenie wirusów poprzez żywność nie występowało”.

Prawidłowe odżywianie jest jednym ze sposobów walki z pandemią

Z dotychczasowych danych wynika,że osobami najbardziej narażonymi na zachorowanie są ludzie starsi oraz ci, których układ immunologiczny jest mocno upośledzony.

Jednym z głównych zaleceń WHO mających na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem jest więc utrzymywanie możliwie jak najwyższego poziomu odporności. Przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania się jest tu jednym z kluczowych czynników. Warto wybierać więc produkty bogate w składniki odżywcze oraz witaminy.

Szczególną uwagę warto w tym czasie zwrócić na jaja, które od zawsze są niezastąpionymi składnikami zdrowej diety. Poza tym, że stanowią bogate źródło białka i wapnia, dostarczają również do organizmu szereg witamin, w tym witaminę D — uznaną powszechnie za czynnik podwyższający odporność organizmu.

Korzyści ze spożywania jaj odniesiemy jednak tylko wtedy, gdy będziemy mieć do czynienia z produktem w pełni wolnym od zanieczyszczeń, takich jak bakterie czy niebezpieczne dla zdrowia dioksyny, Upewnijmy się więc, że jaja, które wybieramy, pochodzą z hodowli, w których ptaki znajdują się pod ścisłym nadzorem, który zapewnić może tylko chów klatkowy lub ściółkowy.

Kury nie są nosicielami wirusa

Do tej pory nie odnotowano przypadku występowania wirusa u kur.Nie ma również żadnych przesłanek, aby mogło dojść do zarażenia przedstawicieli tej grupy zwierząt. Również w przypadku innych grup gatunkowych, prawdopodobieństwo zachorowania czy przenoszenia choroby jest niewielkie.

Pozytywny wynik na obecność wirusa COVID-19 odnotowano u jednego tylko zwierzęcia na świecie: pochodzącego z Hongkongu szpica miniaturowego. Jednocześnie był to prawdopodobnie jedyny przypadek zarażenia zwierzęcia przez człowieka. Naukowcy zaznaczają jednak, że liczba wrogich komórek w organizmie psa była niewielka, więc jego zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Fermy stosują restrykcyjne zasady bioasekuracji

Środki bezpieczeństwa, jakie na co dzień obowiązują na fermach, są niezwykle restrykcyjne. Jest to spowodowane wcześniejszymi doświadczeniami z wirusem ptasiej grypy, czy bakteriami salmonelli. Właściciele wszystkich ferm w kraju są więc zobligowani do przestrzegania podstawowych standardów bioasekuracji.

Zalecenia te dotyczą zarówno warunków utrzymania drobiu oraz zasad zarządzania gospodarstwem (m.in. rejestrowania prowadzonych regularnie czynności odkażania, dezynsekcji i deratyzacji oraz rejestrowania wejść osób postronnych na teren gospodarstwa), jak również zasad szkolenia pracowników w zakresie higieny osobistej oraz możliwych dróg przenoszenia zakażenia za pośrednictwem odzieży, oraz sprzętu.

Fermy Woźniak, jako jeden z największych producentów jaj konsumpcyjnych w Europie, od lat wdrażają najwyższe możliwe standardy nadzoru weterynaryjnego oraz epidemiologicznego. Co więcej, w każdym z zakładów wdrażane są również restrykcyjne kontrole wewnętrzne, prowadzone w ramach autorskiego systemu kontroli — Eggida.

— Głównym celem producenta żywności jest wprowadzenie na rynek produktu, która nie zagraża życiu i zdrowiu człowieka. W tym celu wdraża się systemy bezpieczeństwa żywności, przeprowadzana jest analiza zagrożeń, podczas której uwzględnia się zagrożenia fizyczne, chemiczne, radiologiczne oraz mikrobiologiczne. Zidentyfikowane zagrożenia monitoruje się w trakcie całego cyklu produkcyjnego— zapewnia Barbara Woźniak, pełnomocnik zarządu Ferm Woźniak.

„Purella Superfoods” dołącza do akcji pomocowej dla szpitali i Polskiej Służby Zdrowia.

Producent zdrowej żywności i produktów o najwyższych wartościach odżywczych, zdecydował się na bezpośrednią pomoc finansową dla Szpitala Zakaźnego w Raciborzu im. dr. J. Rostka. 

Od dnia 17 marca, aż do odwołania, 20% dochodu sklepu internetowego www.purella.pl będzie przelewane raz w tygodniu na konto bankowe Szpitala. Środki te, mają służyć walce z groźną pandemią Koronowirusa, która boleśnie dotyka nasz kraj.

Dodatkowo, Purella Superfoods przygotowała specjalne pakiety produktów o najwyższych wartościach odżywczych, które wspierają odporność. Produkty zostaną wysłane do wszystkich 21 Szpitali Zakaźnych w Polsce dla pracowników i służb medycznych.  

W pakietach znajdą się: mieszanki ziół do zaparzania, musli, miechunka, jagody goji, surowe kakao, shoty z wyciągu z imbiru z dodatkiem kurkumy, guarany czy porzeczek. Wszystkie te produkty mają charakter wzmacniający organizm i wspierający odporność.

„Jako producent zdrowej żywności i lider tej kategorii w Polsce, odczuwamy szczególną odpowiedzialność, aby przekazać nasze produkty do niosących nam wszystkim codziennie pomoc, pracownikom służby zdrowia. Nasze produkty, pomogą im wzmocnić organizmy, wspierając personel medyczny bogactwem witamin, minerałów czy antyoksydantów. 

Liczymy, że do akcji przyłączy się inne firmy, które w ramach swoich możliwości i charakteru modelu biznesowego, będą mogły wspierać polskie lecznictwo zakaźne. POMAGAJMY – razem, możemy bardzo wiele zdziałać – mówi Michał Czerwiński – założyciel i prezes Purella Superfoods

PURELLA SUPERFOODS zadebiutowała na rynku spożywczym w 2016 roku. Przez zaledwie dwa lata stała się jednym z liderów w branży zdrowej żywności impulsowej i superfoods, produktów                 o najwyższych wartościach odżywczych. Celem firmy jest budowanie świadomości Polaków w sferze zdrowego stylu życia.

Pozycję rynkową budujemy dostarczając innowacyjne, wysokiej jakości produkty w korzystnych cenach. Nasze produkty są w 100% naturalne i dostarczają wyjątkowych wartości odżywczych. Są dopasowane do zdefiniowanych oczekiwań i wspierają codzienną dietę naszych klientów. Tworzymy i rozwijamy marki, przyszłych liderów swoich kategorii, mających potencjał na osiągniecie silnej pozycji na rynkach zagranicznych.

Purella Superfoods rozwija dwie marki. Pierwsza to Purella Superfoods – koncept innowacyjnych produktów opartych o najwyższe wartości odżywcze, pochodzące z wybranych owoców, przypraw         i mieszanek roślinnych. Druga linia to marka BeRAW z Ewą Chodakowską, w której znajdziecie zdrowe batony funkcjonalne oraz przekąski i smoothies.

Wszystkie produkty są dostępne w sieci sklepów min: Rossmann, Carrefour, Auchan na www.purella.pl.

Kontakt dla mediów:

Artur Gajewski – Dyrektor Marketingu Purella Superfoods.

Email: a.gajewski@purella.pl

Koronawirus – sytuacja, nader kryzysowa

Póki co Koronawirus powalił nas wszystkich na kolana. Praktycznie w jednej sekundzie zredukował nasze ambicje, plany, zamierzenia. Zapowiada się, że wszyscy poniesiemy znaczenie koszty. Społeczne, osobiste, zawodowe jak również finansowe. Przepraszam za ewidentny truizm – to co aktualnie dzieje się na świecie, wysoki poziom zagrożenia, tym samym strachu, niepewności, nieumiejętności odnalezienia się w takich warunkach, czy też w niektórych miejscach – paniki, posiada  wszelkie znamiona klasycznej  sytuacji kryzysowej.

Wielu przedsiębiorców już teraz konfrontuje się z problemami. Niemożliwość: otrzymania zamówionego towaru, zrealizowania ważnej umowy, wyeksportowania jakiejś ekipy lub dóbr do innego kraju, kłopoty z personelem i ze wszystkim innymi sprawami, które wiążą się z zarządzaniem firmą, produktem, wizerunkiem.  To oczywiście oznacza: narastającą presję, wzrost ciśnienia, podnoszącą się  poprzeczkę, na niewyobrażalnie wysoki poziom. Do tego, wszystkie wizerunkowe atrybuty z tym związane: utrata dobrego imienia, reputacji, wizerunku oraz pieniędzy. Dobrze wiemy, że wiele firm jest już na skraju bankructwa lub bardzo niewiele brakuje aby utraciły płynność finansową. Tu samym nie mogąc regulować bieżących zobowiązań.

To co się aktualnie dzieje, wstępnie można zakwalifikować jako „klęskę żywiołową”, choć oczywiście jest to stan  „klęski zdrowotnej” – zresztą –  mniejsza o frazeologię. W tym miejscu pada oczywiście pytanie, czy w sensie komunikacyjnym traktować bieżące wydarzenia jako klasyczną sytuację kryzysową ? 

Odpowiedź brzmi – Cóż za pytanie ! oczywiście, że tak ! 

Mamy do czynienia z dużą dynamiką i nieprzewidywalnością wydarzeń. Prawdziwym informacjom towarzyszą różne, plotki, działania manipulacyjne mające na celu potęgowanie chaosu informacyjnego. Wszystko to dzieje się w czasie rzeczywistym. Wszystkie media, włącznie ze społecznościowymi biorą w tym bardzo czynny udział.

Na bok zeszła polityka, przynajmniej taka jest wersja oficjalna, podtrzymywana przez różne strony sceny politycznej. Choć oczywiście nie jest to do końca prawda. W tle są wybory prezydenckie. Ich efekt będzie utrzymanie dotychczasowego porządku lub jego zmiana.

Oczywistym jest, że “zwycięstwo” z Koronawirusem zostanie zapisane jako plus dla rządzących. Wszystko co będzie zaświadczało o utracie kontroli, powstawanie braków w wyposażeniu szpitali, osobistego ekwipunku ludzi pracujących na pierwszej linii, będzie wielkim minusem ujemnym.

Na czym polega istota prowadzenia działań komunikacyjnych w czasie trwania sytuacji kryzysowej ? Na ten temat, tak za granicą jak i w Polsce, powstała pokaźna liczba książek i bardzo wiele publikacji. Ogólnie można ująć wysiłki antykryzysowe jako działania komunikacyjne nakierowane na wszystkich interesariuszy danej organizacji.

Oczywiście powinien zostać powołany sztab antykryzysowym z bardzo czytelną i logiczną strukturą zarządczą. Muszą być prowadzone działania monitoringowe tak dotyczące wszystkich mediów jak też i samej istoty, danej sytuacji kryzysowej. Trzeba być aktywnym oraz reaktywnym. Dobrze by było aby wcześniej były przygotowane manuale kryzysowe, które jak po sznurku, prowadzą osoby odpowiedzialne do szczęśliwego zakończenia. Dobrze by było aby ten manual uwzględniał charakter danej sytuacji kryzysowej. Ale dobrze wszyscy wiemy, że bardzo mało firm inwestuje w taki know how. 

Są to oczywiście, ogólne wytyczne dotyczące obsługi sytuacji kryzysowej. jak to w życiu za każdym razem chodzi o coś innego; obsługą sytuacji kryzysowych zajmują się ludzie o różnym doświadczeniu, wykształceniu, wrażliwości społecznej. Co oczywiście ma wpływ na podejmowane decyzje i sposób ich realizacji.

W przypadku korona wirusa głównym problem polega na tym, że pierwszy raz nasz kraj ma do czynienia z takim wyzwaniem. Widać już poważne objawy zaniepokojenia – zamknięcie szkół, placówek kulturalnych, zawieszanie rozgrywek sportowych. A bezpośrednio wizyta w sklepie uświadamia, że być może coś „wisi w powietrzu”. Większość klientów wychodzi obładowanych w papier toaletowym, wodę, makaron, mąką i konserwy. W telewizji oglądamy ujęcia pustych sklepów we Włoszech. Czy się podoba czy nie, takie obrazki potęgują fizyczny strach i napędzają społeczny niepokój. I to ciągłe Koronowirusowe “bombardowanie” medialne …

Przed nami wszystkimi, nowy i trudny czas. Wszyscy jesteśmy za siebie odpowiedzialni. Również, w ramach komunikacji, jaką uprawiamy za pomocą mediów społecznościowych. Nie powinniśmy dawać się manipulować i nawet przypadkiem nie manipulujmy innych, poprzez wrzucanie niesprawdzonych informacji np. “… że czeski lekarz powiedział, że trzeba pić ciepłą wodę”

Nie powinniśmy już żartować w mediach społecznościowych z Koronawirusa. Rzecz jest bardzo groźna z wielowątkowymi konsekwencjami. Niektórych z nich nie jesteśmy jeszcze w stanie przewidzieć.

Powinniśmy pamiętać by dbać o siebie nawzajem; być uważnym, a może nawet przewrażliwionym. Zapoznawać się z bieżącymi komunikatami i stosować się do zaleceń. Jeżeli jest zalecane aby nie wychodzić bez potrzeby z domu to należy przebywać w domu. Nie ma innego wyjścia.

Dotyczy to nas wszystkich.

Przepis na świąteczny kulebiak – video

Kulebiak ! Fantastyczny przepis. Jak zrobić Kulebiak ? Wbrew pozorom dużo łatwiej niż się wydaje. To co najważniejsze to fakt, że jest to danie niezwykle smaczne – wyrafinowany i niecodzienny smak. Film powstał we współpracy marki Zdrovo

z popularną blogerką kulinarną Moniką Ruszkwską ekuchareczka.pl

Instruktaż w jaki sposób używać proszku z jajek do produkcji ciasta dla EggsProducts – video

Firma EggsPorducts zamówiła film instruktażowy, przeznaczony do prezentacji na rynkach zagranicznych. Jego celem było pokazania jak łatwo, szybko i prosto można przygotować produkt bez konieczności używania normalnych jajek. Jest to szczególnie ważne w produkcjach przemysłowych

Jajko pająk na Halloween – video

Jesienią 2019, przygotowaliśmy dla marki Zdrovo film z propozycją różnych przekąsek na prywatkę organizowaną w ten dzień. Współpracowaliśmy z popularną blogerką kulinarną Moniką Ruszkowską ekuchareczka.pl



AI zwiększa skuteczność animacji

Technologie, które kiedyś kojarzyły się niemal wyłącznie z „science fiction”, dziś są praktycznie naszą codziennością. W świecie marketingu zmuszają klientów do weryfikacji przyzwyczajeń, natomiast marketerom dają szansę na wykorzystanie nowych, innowacyjnych rozwiązań w dotarciu do konsumentów.

cały artykuł na portalu publicrelations.pl