David Pataraia, wybitny artysta malarz, pochodzenia gruzińskiego, został zaproszony przez Roberta Jacka Moritza, CEO Alta S.A., do odbycia pleneru malarskiego w miasteczku Siewierz Jeziorna. Miasto zapewni artyście wszelkie warunki pobytowe i pokryje koszty potrzebnych materiałów. Plener malarski będzie zrealizowany w dwóch etapach – w lipcu i sierpniu.

Po jego zakończeniu artysta przekaże na rzecz Miasteczka Siewierz Jeziorna dwa namalowane przez siebie płótna. Dodatkowo, za pośrednictwem swoich kanałów w social mediach, będzie relacjonował artystyczny pobyt w gościnnym mieście.

– Bardzo się cieszę, że będę miał okazję uczestniczyć w tak ciekawym projekcie – powiedział David Pataraia – mieszkam w Warszawie, więc moja uwaga jest ciągle rozpraszana. Mam nadzieję, że piękna, naturalna okolica Miasteczka Siewierz Jeziorna będzie sprzyjała pracy. Jednocześnie dziękuję bardzo panu Robertowi Jackowi Moritzowi, że zdecydował się wspomóc sztukę i artystę w taki właśnie sposób. To dość rzadkie podejście.

Prezes Alta S.A. Robert Jacek Moritz stwierdził – Moim zdaniem zapominamy o roli sztuki w miastach – nie dość, że wychowujemy się w chaosie i brzydocie, ale co gorsza, nawet tego nie widzimy. Dlatego na pierwszym miejskim placu ustawiliśmy rzeźbę Jacka Mueldner-Nieckowskiego, przedstawiającą zdekonstruowaną kobietę. Jestem przekonany, że obecność artysty malarza w naszej przestrzeni będzie dla naszych mieszkańców formą współuczestniczenia w procesie twórczym. Tak samo jak są i będą współuczestnikami powstawania naszego Miasteczka Siewierz Jeziorna.

***

David Pataraia urodził się w Gruzji, ale w Polsce mieszka od ponad 27 lat. Maluje od czwartego roku życia. Studia malarskie rozpoczął w Tibilisi, aby później przenieść się do Polski i swoje nauki pobierać na ASP w: Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Brał udział w ponad trzydziestu wystawach, zarówno autorskich jak i grupowych. Jest artystą niezwykłym, o bardzo specyficznej i optymistycznej wrażliwości. Pataraia to malarz, którego prace dają posiadaczom jego dzieł szczęście, zadowolenie i uśmiech. Pataraia używa różnorakich technik, materiałów, uzupełnień, formatów. Lubi tworzyć obrazy 3D gdzie: metal, plastik i to co często ma pod ręką jest używane jako tworzywo do działania. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw w tym indywidualnych, jak i zbiorowych, a jego prace znajdują się w domach kolekcjonerów na całym świecie.

Miasteczko Siewierz Jeziorna to zaprojektowana od podstaw w duchu zrównoważonego rozwoju nowa dzielnica Siewierza, miasta w południowej Polsce mieszczącego się niedaleko Katowic. Dzięki dobremu planowaniu całej inwestycji udało się tu połączyć wysoką jakość życia z atrakcyjną ceną mieszkań i domów. Projekt Miasteczka współtworzony był przez osoby odpowiedzialne za tworzenie podobnych ośrodków na całym świecie (jak np. Seaside na Florydzie czy Poundbury w Wielkiej Brytanii). Do końca roku liczba mieszkańców przekroczy 500 osób. Aktualnie w budowie znajduje się prawie 160 mieszkań i domów. Docelowo ma tu zamieszkać 12 000 osób. Siewierz Jeziorna zajmuje powierzchnię 120 hektarów.

Spółka ALTA S.A. jest znana ze swojego innowacyjnego podejścia do nieruchomości. Jej działania cechuje koncentracja na jakości, długofalowa perspektywa i odpowiedzialność wykraczająca daleko poza mury samych budynków. ALTA tworzy dobre miejsca do życia, pracy i rozrywki poprzez współinwestowanie w nowe projekty rewitalizacji i planowania obszarów miejskich; zarządzanie takimi projektami, jak też inspirowanie oraz inwestowanie w szeroko pojęte obszary zaspokajania potrzeb mieszkańców miast – zarówno technologiczne – smart city jak i socjalne- sharing economy.

Za organizacyjny proces pleneru twórczego odpowiada agencja public relations „Hanami Communications”. Jej założycielem jest Jerzy Ciszewski, pracujący w branży public relations od początku lat 90tych.

Agencja „Hanami Communications” świadczy usługi związane z: obsługą social media, komunikacją wewnętrzną i korporacyjną, sytuacjami kryzysowymi, media relations, szkoleniami medialnymi, marketingiem sportowym oraz CSR.

Dodatkowych informacji udziela Jerzy Ciszewski jciszewski@hanamicommunications.pl

+48 602343570

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *